Jak rozpromować się w Internecie - W pozycjonowaniu

Pozycjonowanie to ostatnio bardzo istotna gałąź pod względem reklamowym. Krótko o AdWords oraz pozycjonowanie katowice. Zapraszam

Pozycjonowanie na własną rękę

Czy można samemu zająć się pozycjonowaniem? Oczywiście, że tak. Jednak trzeba...się uzbroić w cierpliwość i dużo wolnego cza

Dodane: 26-06-2015 12:18
Jak rozpromować się w Internecie - W pozycjonowaniu pozycjonowanie katowice
su, aby pogłębiać swoją wiedzę na ten temat- inaczej, zamiast pomóc swojej stronie w osiągnięciu lepszych pozycji, możemy zaszkodzić i to nieodwracalnie.

Trzeba więc zadać sobie pytanie czy warto? Potencjalne straty mogą kilkukrotnie przewyższyć koszty zatrudnienia eksperta SEO lub wykupieniu pozycjonowania. Z całą pewnością jeżeli narzekasz na nadmiar wolnego czasu możesz poczytać, kupić książę albo pójść na kurs ? im więcej będziesz wiedział na ten temat tym łatwiej zweryfikujesz firmę, której chciałbyś powierzyć swoją stronę.


SEM marketing w wyszukiwarkach

SEM - Search Engine Marketing, czyli marketing w wyszukiwarkach - ogół działań promocyjnych (kampanie linków sponsorowanych, pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW), które mają na celu uzyskanie jak najlepszych pozycji serwisu w (zarówno naturalnych, jak i płatnych) wynikach wyszukiwania, na wybrane słowa / frazy kluczowe wpisywane przez użytkowników w zapytaniu do wyszukiwarki.

Marketing w wyszukiwarkach dobrze opisuje następujące równanie SEM = SEO + PPC, gdzie SEO oznacza "Search Engine Optimization" - w Polsce bardzo często używa się terminu "pozycjonowanie", a PPC "Pay Per Click" czyli płatne za kliknięcie w link.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Marketing_w_wyszukiwarkach_internetowych


Czy na pewno wiesz co to pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to proces i seria działań mająca na celu wzrost pozycji witryny w wynikach wyszukiwania. Założenie jest to bardzo nietrudne, aczkolwiek jeżeli trzeba zastosować to w praktyce nie jest to już takie proste. Przy pozycjonowaniu trzeba mieć na uwadze bardzo dużo zmiennych na przykład: obszar na który dana strona zakłada swoją działalność, konkurencje i wiele innych istotnych rzeczy. Wspomniałem już, że jest to proces, więc na efekt trzeba czasami być cierpliwym nawet przez kilka miesięcy. Oczywiście jest wiele metod na seo, ale o tym w innej części artykułu.


SEO na bieżąco

SEO to chyba najbardziej dynamiczna gałąź informatyki. Ciągle zmieniające się standardy zmuszają pozycjonerów do nieustannej walki ze skryptami oceniającymi stronę pod kątem treści i przydatności. Wystarczy chwila nieuwagi, aby przegapić zbliżające się zmiany i strona zostanie daleko w tyle.

Pozycjonowanie to praca wymagająca maksimum skupienia i uwagi, ponieważ jeden mały błąd powielany na pozycjonowanych treściach może się mieć tragiczne skutki. Dlatego właśnie nie każdy może zostać specjalistą SEO, bo oprócz wiedzy zdobywanej latami liczą się też inne rzeczy.